Płytki do łazienki- klasyka czy ekstrawagancja?

Od starożytnych czasów łazienki miały już duże znaczenie. W polis bardzo pospolite były cale pałace, które były poświęcone kąpieli. Pomimo innych czasów, owe łazienki były bardzo dobrze zrobione. Oglądając te starożytne łaźnie możemy przyjrzeć się ścianom i płytkom. Już wtedy były one bardzo dobrze wykończone i pełne kunsztu. Całości idealnie dopełniała wykonana z mosiądzu i złota armatura.

Biel i czerń w aranżacji w łazience?

Pragniesz posiadać modną łazienkę? Jednak chcesz też, aby była ona jednocześnie elegancka i pełna gracji? Postaw w takim razie na połączenie bieli i czerni. W dużych wnętrzach jest to bardzo popularne rozwiązanie. Szachownica na podłodze jest synonimem klasyki. Taka podłoga nadaje energii oraz sprawia, że jest ona ciekawa. Dodatkowo kontrast ten jest stworzony z kolorów, które są uniwersalne i klasyczne. Czerń i biel od zawsze jest optymalnym wyborem. Dlatego przy projektowaniu i remoncie łazienki chcąc uzyskać na lata klasyczny wygląd to jest odpowiedni wybór. Dodając do całości kolorowych akcentów i bibelotów, a także odpowiedni sposób ułożenia płytek stworzymy łazienkę idealną. W projekcie swojej łazienki możesz posiadać kilka sposobów na ułożenie płytek.

Czerń można zastosować na całą podłogę, a biel na wszystkie ściany. Innym kreatywnym rozwiązaniem może być oddzielenie strefy mokrej i suchej za pomocą kolorów płytek, stosując czarne płytki do kabiny prysznicowej, a białe do reszty łazienki. W małych łazienkach z tego schematu można wyciągnąć kilka pomysłów. Przykładowo jest to zastosowanie dużych i gładkich płytek w kolorze białym oraz modnej czarnej mozaiki.

Motywy geometryczne w nowoczesnych łazienkach

Geometria zbudowana na podstawie kwadratów, prostokątów czy innych figur daje nam uczucie równowagi i harmonii. Zaprojektowane mieszkania bardzo często są pełne geometrii. Bardzo dobrze czujemy się w takich pomieszczeniach. W łazienkach także często możemy spotkać geometryczne wzory.

Przykładowo przepiękne płytki z podziałami, które jednocześnie zachowują ład i porządek w tym wszystkim. Niezależnie od wielkości łazienki jesteśmy w stanie uzyskać zachwyt i skomplikowane wzory przy pomocy geometrii. Nowoczesność i moda jest wpisana w geometrię. Powtarzające wzory i motywy są sztuką dla oka, a dzięki nim możemy zagłębić się w naszej wyobraźni.

  Chcesz zarabiać na wymianie walut? Wybierz odpowiednią platformę internetową

Poszukując idealnego wzoru geometrycznego do naszej łazienki warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Warto poszukać inspiracji w heksagonach. W małych łazienkach potrafią się one sprawdzać idealnie. Podkreślą one bardzo ładnie fugi oraz są tak samo proste w montażu jak inne płytki. Układ wzorów może być różny. W rezultacie możemy uzyskać piękną i niepowtarzalną łazienkę.

Idealne miejsce do kupna płytek łazienkowych

Znalezienie firmy, która szybko i profesjonalnie traktuje klientów jest wyzwaniem. Warto również posprawdzać sklepy, które posiadają również sklepy internetowe. Przykładem jest tutaj strona producenta Grupa Mo: https://grupamo.pl/category/lazienka/ Znajdziecie u nich szeroką gamę kolorystyczną wśród płytek, a także dużo modnych i nowoczesnych kolekcji.

Related Posts