Neonatolog dziecięcy w Poznaniu

Nawet niemowlęta potrzebują specjalistycznej opieki medycznej. Neonatolog jest lekarzem, który opiekuje się niemowlętami i dziećmi do szóstego miesiąca życia. O ile nic się nie dzieje, maluszek powinien odbywać swoje wizyty kontrolne, czy szczepienia. W niektórych jednak przypadkach konieczna jest wizyta u specjalisty/ Wtedy rodzice powinni udać się do neonatologa dziecięcego w Poznaniu. Do gabinetów Neomedica można umówić się korzystając z formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie:

Diagnostyka noworodkowa

Poza standardową wizytą, lekarz neonatolog w Poznaniu może wykonać szereg badań obrazowych dziecka. Należą do nich badania USG przezciemieniowe dziecka (głowy), w czasie którego sprawdzana jest anatomia układu nerwowego oraz jego ukrwienie, do czasu kiedy ciemiączko nie jest zarośnięte. Innym z popularnych badań obrazowych jest USG serca dziecka (echo serca), które sprawdza stan i anatomię serca dziecka. Można w gabinecie wykonać również badanie USG jamy brzusznej i płuc dziecka. Są to badania bezbolesne i wykonywane na miejscu.

Neonatolog Poznań- co powinno skłonić do wizyt

Wiele objawów u malucha, takich jak np. żółtaczka, ustępuje samoistnie. Jednak jeśli utrzymuje się zbyt długo, bądź jeśli maluszek ma problemy skórne, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Neonatolog pomoże w przypadkach, kiedy maluch zbyt mocno ulewa, czy też ma problemy z apetytem.

  Suplement uniwersalny- Colostrum

Related Posts