Mała kuchnia w bloku – jak ją urządzić

To mała kuchnia o ograniczonej przestrzeni. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest podsumowanie tego, co masz i ile miejsca potrzebujesz na rzeczy, które są niezbędne do gotowania. Jeśli chcesz przygotowywać posiłki dla dwóch osób, przyda Ci się kuchenka i zlewozmywak ze zmywarką. Piec powinien być ustawiony po jednej stronie pomieszczenia, a zlew po drugiej stronie. Zmywarka może również wejść do tego obszaru, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca. Jeśli nie, można go umieścić we wnęce lub pod blat w pobliżu zlewu. Lodówka powinna być umieszczona w pobliżu gniazdka, aby nie musiała długo działać, gdy potrzebuje zasilania.

Kuchnie są zazwyczaj jednymi z najtrudniejszych do zaprojektowania pomieszczeń, ponieważ mają wiele wymagań. Mała kuchnia w bloku nie jest wyjątkiem od tej reguły.

Mała kuchnia w bloku nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kluczem do sukcesu jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i utrzymanie jej funkcjonalnej i praktycznej. Można to osiągnąć, wykonując następujące proste kroki:

– Wybierz odpowiedni układ do swojej kuchni, który będzie zależeć od Twoich preferencji, dostępnej przestrzeni i tego, czego potrzebujesz od swojej kuchni;

– Utrzymuj porządek na blatach, przechowując przedmioty, takie jak patelnie i przybory, których nie używasz na co dzień, w zamkniętych szafkach lub szufladach;

– Używaj schowka podblatowego na garnki, patelnie i naczynia, które

Mała kuchnia w bloku to zazwyczaj najmniejsza i najbardziej ciasna kuchnia w domu. Przestrzeń jest ograniczona i znalezienie miejsca do przechowywania wszystkich garnków, patelni, naczyń i innych przedmiotów kuchennych może być trudne.

Kuchnia to pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, w którym ludzie gotują i przygotowują jedzenie. Zwykle zawiera zlew, kuchenkę, lodówkę i inne urządzenia, takie jak piekarniki i zmywarki.

Słowo „kuchnia” pochodzi od starofrancuskiego słowa „cuchinière”, co oznacza „kucharz”. Termin ten mógł zostać po raz pierwszy użyty w języku angielskim w 1475 roku.

  Czy mieszkania będą tańsze?

Zasada trójkąta roboczego w kuchni

Trójkąt roboczy to koncepcja, która została stworzona, aby uczynić kuchnię bardziej wydajną. Składa się z 3 punktów: zlewu, kuchenki i lodówki. Punkty te tworzą granice wyimaginowanego trójkąta w kuchni. Chodzi o to, aby wszystko znajdowało się w tym trójkącie, aby kucharze mogli przemieszczać się z jednego punktu do drugiego bez konieczności schodzenia z drogi lub chodzenia za daleko.

Zasada trójkąta roboczego w kuchni została po raz pierwszy wprowadzona przez architekta Léona Kriera w 1983 roku. Zaprojektował on kuchnię do własnego domu i zauważył, że początkowo było wiele niedogodności z jej ustawieniem. Postanowił go przearanżować i uczynić bardziej wydajnym, tworząc tę zasadę, którą nazwał „trójkątem roboczym”. – Trójkąt roboczy w kuchni

Zasada trójkąta roboczego w kuchni to podstawowa zasada planowania przestrzeni. Stwierdza, że należy ustawić kuchenkę, zlew i lodówkę w taki sposób, aby tworzyły trójkąt. Dzieje się tak, ponieważ pozwoli to na bardziej wydajny przepływ pracy podczas gotowania.

Zasada trójkąta roboczego w kuchni opiera się na trzech głównych zasadach:

1) Wydajność przestrzeni

2) Optymalny przepływ ruchu

3) Łatwiejszy dostęp do wszystkich urządzeń

Zasada trójkąta roboczego w kuchni to prosty pomysł, który może pomóc zoptymalizować przestrzeń do gotowania. Trójkąt ma kształt geometryczny i można go wykorzystać do stworzenia funkcjonalnej i dostępnej kuchni. Ta zasada działa na zasadzie rozmieszczenia wszystkich trzech punktów trójkąta tak, aby były one od siebie jednakowo oddalone.

Pozwala to z łatwością dotrzeć do dowolnego miejsca w kuchni, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp do każdego przechowywanego w kuchni przedmiotu. Zasada trójkąta roboczego w kuchni to stara zasada, która została opracowana, aby nie tracić czasu na chodzenie tam i z powrotem między stanowiskami pracy. Mówi, że zlew, kuchenkę i lodówkę należy umieścić obok siebie w kształcie trójkąta.

  Książeczka sanepidowska w Poznaniu – wszystko co należy o niej wiedzieć

Ta zasada jest nadal aktualna, ale ewoluowała i obejmuje więcej niż tylko trzy stanowiska pracy. Na przykład niektóre kuchnie mają piekarniki, które nie są umieszczone w pobliżu zlewu lub kuchenki, co utrudnia przestrzeganie tej zasady.

Meble w małej kuchni – jakie szafki wybrać

Kuchnia to miejsce, w którym gotujesz i jesz. To serce Twojego domu. Mała kuchnia ma swoje własne wyzwania, ale przy odrobinie kreatywności i planowania można ją przystosować do pracy. Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, projektując meble kuchenne na małą przestrzeń, jest dostępna przestrzeń szafki. Szafki kuchenne są nieporęczne i zajmują dużo miejsca, dlatego ważne jest, aby mieć na nie wystarczająco dużo miejsca na podłodze.

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na podłodze, najlepszym wyborem będą szafki ścienne lub szafki wyspowe. Szafki ścienne można umieścić równo ze ścianą po obu stronach zlewu lub kuchenki, podczas gdy szafki wyspowe można umieścić pośrodku pokoju między dwoma blatami po obu stronach.

Mała kuchnia to wyzwanie dla każdego właściciela domu. Musisz znaleźć idealną równowagę między miejscem do przechowywania a miejscem do gotowania. Najprostszym sposobem na powiększenie kuchni jest wybór odpowiednich mebli. Szafki to jedna z najważniejszych kwestii przy projektowaniu małej kuchni. Rozmiar i kształt szafek określą, ile masz miejsca na przechowywanie żywności, gotowanie, a nawet przyjmowanie gości. Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce, wybierz wysokie szafki o węższej szerokości. Pozwoli to na więcej miejsca do przechowywania bez zajmowania zbyt dużej powierzchni podłogi.

Kuchnia to przestrzeń, w której możesz gotować, jeść lub spotykać się z rodziną. Projektując kuchnię, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i ilość miejsca do pracy. Pomoże Ci to wybrać najlepsze meble do Twojej małej kuchni. Istnieje wiele różnych szafek, które możesz wybrać do swojej małej kuchni. Rozmiary szafek wahają się od 24 cali do 72 cali i są również dostępne w różnych szerokościach i głębokościach. Wielkość szafki zależy od tego, jaki to rodzaj szafy i jaką funkcję pełni w pomieszczeniu. Na przykład para 24-calowych szafek byłaby dobra do przechowywania garnków i patelni, a dwie 36-calowe szafki byłyby lepsze do przechowywania talerzy lub naczyń.

  Prowadzenie biznesu twardą ręką

Related Posts