Gres – jeden z popularniejszych elementów aranżacji

Przy remontach jednymi z najpopularniejszych materiałów podłogowych są płytki ceramiczne albo gres. Płytki ceramiczne chociaż piękne to cechują się wysoką nasiąkliwością (od 3-10%). Jest to bardzo dużo, chociaż w ciepłych krajach nie stanowiłoby to najmniejszego problemu. Dlatego też tutaj wchodzi gres. Za pomocą nowoczesnych technologii gres ma nasiąkliwość na poziomie 0,5% w przeciwieństwie do płytek ceramicznych. Wszystko dzięki bardzo mocnemu sprasowaniu kamienia. W ten sposób płytki gresowe możemy zastosować, gdzie nam się tylko spodoba.

Bez problemu zamontujesz je także na zewnątrz, gdzie będą narażone na mróz czy deszcz. Gres szkliwiony po zakończeniu wypalania jest dodatkowo pokrywany zabezpieczającą warstwą, co dodaje mu więcej możliwości. Bez problemu z pomocą nowych technologii i trwałych barwików uzyskasz niepowtarzalną kolorystykę płytki. Dlatego tez stworzenie wymarzonego wzoru nie jest problemem w przeciwieństwie do klasycznych płytek ceramicznych, gdzie istnieją pewne ograniczenia.

Gres w salonie

Popularnym sposobem urządzania mieszkań, a w tym salonu jest teraz wykorzystywanie gresu szkliwionego zamiast klasycznych drewnianych paneli podłogowych. Idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Gres jest także bardziej odporny na zabrudzenia dzięki szkliwionej powłoce. Bardzo ułatwia i przyśpiesza to sprzątanie salonu czy całego mieszkania. Warto jednak pamiętać żeby wybrać gres o odpowiedniej klasie ścieralności. Gres szkliwiony o powłoce niskiej klasy zniszczy się szybciej pomimo faktu, że jest to gres i jest on bardziej odporny na ścieranie od klasycznych płytek podłogowych.

Do cięcia gresu są także niezbędne specjalistyczne narzędzia. Nie będziesz w stanie ich obrobić za pomocą narzędzi do klasycznych płytek podłogowych. Dlatego też dobrze zastanów się nad odpowiednim rozmiarem płytek gresowych.

Gresy w kuchni- najlepsze w Plus Outlet!

Zastosowanie gresu szkliwionego do kuchni ma klika zalet. Jedną z nich jest to, że gres jest odporny na wilgoć, a w tym barwiące substancje rozlane na płytki. Ma on niską nasiąkliwość, więc nie musisz się martwić, że zostaną potem plamy nie do umycia. Drugą zaletą jest bardzo szeroki wybór. Bez problemu znajdziesz najróżniejsze wzory, a także kolorystykę na płytkach gresowych. Dodając do tego także najróżniejsze rozmiary stawia to gres w pozytywnym świetle. Bez problemu wykorzystasz gres do każdego miejsca w Twoim mieszkaniu. Najbardziej polecanym rozwiązaniem jest gres szkliwiony wykorzystany na podłogę.

  Dwa konta potrzebne do wymiany walut

Jest on bardzo łatwy do sprzątania, a dodatkowo wygląda spektakularnie i elegancko. Popularnym sposobem wykorzystania gresu szkliwionego jest także użycie go na ściany. Za jego pomocą możesz utworzyć bardzo ciekawe mozaiki o rożnych wzorach i kolorach. Nie musisz pokrywać całych ścian. Jeśli posiadasz mniejszy budżet do wykorzystania to polecamy wykorzystanie gresu szkliwionego tylko nad powierzchnią ponad blatem. Sprawdź ofertę na stronie

Related Posts