Bateria wannowa, przeczytaj przed zakupem

Bateria wannowa stanowi jeden z najczęściej używanych elementów w domu, a zatem bardziej narażona na ścieranie się w czasie. Zawory, uchwyty czy słuchawka, z biegiem lat ulegają uszkodzeniu. Zarówno z estetycznego punktu widzenia, jak i od strony użytkowej. W rzeczywistości ciągły kontakt z wodą powoduje powstawanie plam i osadzanie się kamienia. Jeśli zostaną zaniedbane, mogą wpłynąć na wykończenie powierzchni chromowanej. Pogarsza się tym samym funkcjonalności całego systemu, zwłaszcza filtrów i uszczelek.

Jaka bateria wannowa jest najlepsza dla łazienki?

Z tego powodu, gdy odpowiednia konserwacja nie jest już wystarczająca, kran należy wymienić. W tym artykule zobaczymy, jakie kroki należy podjąć, aby wymienić baterie wannowe. A także jak uzyskać satysfakcjonujący efekt zarówno z estetycznego, jak i funkcjonalnego punktu widzenia.

Pierwszą rzeczą do zrobienia przy podejmowaniu decyzji o zmianie kranów jest wybór nowego elementu do zainstalowania. Wybór zależy przede wszystkim od rodzaju interwencji. Jeśli chodzi o całkowitą renowację przestarzałej łazienki, masz większy wybór. Z drugiej strony, jeśli musisz tylko wymienić krany, jesteś bardziej „związany” z resztą otoczenia, a w szczególności z meblami.

Bateria wannowa ścienna ma od jakiegoś czasu konkurencję, nie jest już wobec tego jednym wyborem. Prym wiedzie natomiast bateria wannowa stojąca. Modele te w stylu vintage zdobywają uznanie coraz większej liczby klientów. Dzięki nim łazienka nabiera nowego wyrazu. Sprawdź więcej na: Sklepmo.pl/Baterie wannowe

Bateria wannowa, o czym trzeba pamiętać

Kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy tego typu wyborze, jest funkcjonalność. Baterie wannowe mogą być długie lub krótkie, proste lub zakrzywione. Ponadto mogą się obracać lub pozostawać nieruchome.

Nie zapominajmy zatem o aspekcie estetycznym, który jest bardzo ważnym elementem przy doborze baterii. Czyste linie i nowoczesna geometria, bardziej wijące się i zaokrąglone elementy, design minimalistyczny lub retro. Dostępnych jest wiele kombinacji, które należy oceniać według osobistych upodobań i stylu łazienki.

  Rachunkowość zarządcza w firmie

Również, jeśli chodzi o wykończenia, wybór nie ogranicza się już tylko do polerowanego chromu, ale jest znacznie szerszy. Coraz bardziej poszukiwana jest bateria wannowa czarna, która uzupełnia wygląd łazienki.

Jeśli chodzi o baterie wannowe ich demontaż i ponowny montaż, nie jest to skomplikowane. Należy uważać, aby gwinty rur, do których mają być przykręcone nowe części, nie były zardzewiałe. W takich przypadkach należy je odpowiednio potraktować, aby przywrócić je do stanu pierwotnego. Problem może pojawić się, gdy zdecydujemy się na wybór baterii wannowej wolnostojącej. Wtedy konieczna jest pomoc fachowca.

Related Posts